Kurumsal Kimlik

Her bireyin kimliğinde var olan bilgiler onu tanımlar ve kim olduğunu ortaya koyar. İşletmeler için de aynı kavramın karşılığı kurumsal kimliktir. Kurumsal kimlik işletmelerin dışarıdan nasıl göründüğü ve nasıl görünmek istediği kavramlarına odaklanır.

Misyon ve vizyon ile alakalı olarak belirlenmesi daha uygun sonuçların ortaya çıkmasına imkan tanır. Bundan dolayı işletmelerin bu konuda uzman desteği alması marka değerlerinden satış politikalarına kadar olumlu etki eden bir sürecin ortaya çıkmasına olanak tanır. Kurum olarak yansıtılmanızda bir hata olması yaptığınız işten istediğiniz verimi almanızı bile etkiler.

Bu nedenle firmamızın uzman kadrosunun deneyimli pazarlama ve kurumsal kimlik çalışmalarından destek alabilirsiniz. Özgün, firma değerlerinizi yansıtan ve marka değerinize katkıda bulunacak çalışmaların tamamını sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliriz.

Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurum olarak taşıdığınız tüm özellikler bir anlamda kimlik kavramı altında şekillendirilir. Bundan dolayı amblemden logoya ve kullandığınız renklere kadar iç içe geçmiş, entegre değerler bütünü olmalıdır.

Pazarlamanın amacı temelde ürün satışlarına destek olmak olsa da;

  • Değerlerinizin aktarılması,
  • Hedef kitlenin sizi fark etmesi,
  • Sizinle alakalı olumlu çağrışımlarda bulunması, gibi tamamlayıcı amaçları da olmalıdır.

Bunun için firmanızın klasik ve tek yönlü olan pazarlamadan uzaklaşarak çift yönlü ve birçok bileşeni içine alan çalışmalara ihtiyacı vardır. Bu şekilde müşterilerinizin sizi tanıması için birçok farklı seçenek oluşur ve sembol olmanız konusunda atılacak ilk adım kurumsal kimliktir.

Dijitalde Kurumsal Kimlik

İnsanların yani potansiyel ve gerçek müşterilerinizin en sık zaman geçirdiği yerlerin başında çevrim içi olan alanlar gelir. Bundan dolayı kurumsal olan bileşenlerin yansıtılması, firma satışlarınızın artırılması ve firmanız hakkında olumlu çağrışım oluşturulması için dijital kurumsal kimlik de oluşturulmalıdır. Tek bir noktaya odaklanmak yerine hem dijital hem de var olan kurumsal imajınızın tamamlanması da oldukça önemlidir.

Dijital Kurumsal Kimlikte Mutlaka Olması Gerekenler Neler?

Uzun yıllardır sektörünüzde iş yapan bir firmasınız ve dijitalde hiçbir etkileşiminiz yoksa size üzülerek söylüyoruz ki artık herkes aradığını internette buluyor ?

Bundan dolayı Kurumsal kimliğinize uygun bir web siteniz ve sosyal medya hesaplarınızın olması gerekir.

Sonuçları Nasıl Olur?

Müşterileriniz dijitalde sizleri bulacaktır ve dijitalde olmanız onlara ekstra güven sağlar. Sizi duyan bir insan bile artık arama motorlarında adınızı aratarak sizin hakkınızda daha fazla bilgi sahibi olmayı deniyor.

Trusted by some of the biggest brands

spaces-logo-white
next-logo-white
hemisferio-logo-white
digitalbox-logo-white
cglobal-logo-white
abstract-logo-white
white-logo-glyph

We’re Waiting To Help You

Get in touch with us today and let’s start transforming your business from the ground up.

Book A Consultation